Děkujeme všem umělcům i galeriím, kteří se postupně zapojují do našeho projektu "Po stopách českých umělců" a budeme Vás zde s jejich uměleckými díly seznamovat.
Maluje převážně českou krajinu a městské motivy, ale nevyhýbá se ani figurální malbě. Jeho doménou je olejomalba kombinovaná se špachtlí, ale věnuje se i akvarelu.
Přes abstrakci až ke krajinomalbě, umělecké grafice a aktům... to je umělecký vývoj Petra Vlčka, malíře z Českoskalicka, které ve svých dílech tak často a rád zobrazuje...
Krajiny, městská zákoutí a známé budovy, koně, lodě a zátiší... to je tvorba malíře Josefa Valy, milovníka beskydské krajiny z Vidče...
"Žhnoucí barvy letních polí a vůně zrajícího obilí, to jsou jedinečné okamžiky malby v plenéru. Ztiším se a snažím se být vodní hladinou, zrcadlem, v němž se postupně z barev sestavuje a odráží svět kolem mne." krajina je jedním z mnoha témat, kterým se Jana Rozková věnuje. V jejím díle najdete i portréty a figurální malby, zátiší, ale i abstrakce, grafiky a kresby.
Zkušená portrétistka Petra Nejedlová pochází z Liberce, kde i tvoří. Její doménou jsou dětské a rodinné portréty tužkou, ovšem nevyhýbá se ani architektuře a krajině. Do našeho projektu věnovala několik svých děl z Liberce a okolí...
Všestranný umělec, který výtvarnému umění zasvětil celý svůj život. Vystavoval na více než 130 výstavách, je členem Sdružení výtvarníků České republiky. Za celoživotní výtvarnou práci mu byl v březnu 2013 udělen čestný titul BLANICKÝ RYTÍŘ.
Radoslav Kočár se narodil v Olomouci, od roku 1984 žije a pracuje ve Vyškově. Jeho oblíbenými tématy jsou příroda a krajina, její barevné proměny ve všech ročních obdobích...
Cit pro kompozici, umírněná barevnost a klid jsou charakteristické pro tvorbu Richarda Tribuly. Věnuje se figurální tvorbě a krajinomalbě, náměty čerpá z krajiny jižních Čech a jižní Moravy.
Eliška Matoušová, malířka z Vysočiny, se věnuje volné malbě. Jejím výrazovým prostředkem je malířská špachtle a olejové barvy. Zaměřuje se na zobrazování městských scenérií a také přírodních výjevů z Vysočiny.
Blažena Niemcová žije s manželem, dvěma syny a dcerkou v rodinném domě s výhledem na Beskydy. Malbě krajiny se věnuje už dvacet let, v poslední době zejména akvarelu. Inspiraci nachází zejména v milované krajině Moravskoslezských Beskyd.
Svatopluk Drápal, rodák z moravských Sobůlek, je členem Sdružení umělců Moravy a Slezska a Uměleckého sdružení Parnas. Z jeho krajin čiší klid, optimismus...
Jedna z předních osobností českého naivního umění, Alexandra Dětinská, pravidelně vystavuje u nás i v zahraničí, věnuje se charitativní činnosti, je nositelkou několika mezinárodních ocenění. Prohlédněte si její cyklus Z hradu do zámku, který již několik let těší na výstavách tisíce návštěvníků.
V portfoliu Oskara Wencela najdete díla s nejrůznější tematikou. Všechny ale mají jedno společné - pestré optimistické barvy a mnohdy až snovou roztančenost... Některé stylizované krajiny najdete v mapě projektu Po stopách českých umělců.
Tereza Axmanová žije v Tasově. Zabývá se architekturou, modelováním a malováním. Je spoluautorkou českého patentu řemeslně-výtvarné techniky modelování ATM pro výuku nevidících lidí. Do naší mapy zařadila své akvarely z okolí Tasova.
Malířka Helena Beštová z Havlíčkova Brodu nejraději maluje krajiny Vysočiny. Náměty nachází v ulicích Havlíčkova Brodu a v jeho nejbližším okolí, v malebném kraji kolem Chotěboře, zejména pak v údolí řeky Doubravy.
Petr Mirčev maluje podle přírody a svých dojmů. Hledá zapomenuté pohledy na přírodu, na obyčejné a staré věci. Chce svými obrazy rozdávat radost a potěšení, chce dát divákovi impuls k přemýšlení o jeho postavení ve vnitřním i vnějším světě.
Svět bez umění by byl jako oceán bez ryb. Svět se potýká s mnoha problémy. Naivní umění se i na tento svět dívá naivně a chce, a dělá jej lepším s nadějí a optimismem.
MENTE - ET - MALLEO, tedy s rozumem a kladivem. Tak se dá charakterizovat dílo Radomíra Dvořáka, sochaře z Vysočiny.
Brněnská malířka narozena 1941 v Brně, kde také vystudovala VUT, a kde již řadu let maluje a vystavuje. Svoji tvorbu zaměřuje především na krajinu Vysočiny, či okolí Brna.
Kamila Hajdušková pochází z Moravskoslezského kraje. Narodila se ve Frýdku-Místku, nyní žije v Metylovicích. Věnuje se realistické krajinářské malbě. Náměty pro své obrazy nachází nejčastěji na jižní Moravě.
Ke krajině má Jakub Neumann velmi blízko, věnuje se totiž krajinářské architektuře. Ve výtvarné tvorbě se dotýká mnoha různých témat i technik. Kromě krajiny a architektury se věnuje i knižní ilustraci, komiksu, skicování a kresbě.
Petr Minář se narodil v Ledči nad Sázavou, kde celý život žije a tvoří. Ve své tvorbě se vydal tou "nejtvrdší" cestou, neboť si jako materiál pro svá díla zvolil vysočinskou žulu. Jeho díla tak mohou přežít věky...
Havlíčkobrodský malíř Josef Kubát se v současnosti věnuje zejména akvarelu. V jeho portfoliu najdete přírodní a městské scenérie, ale také portréty malované akrylem nebo křídovým pastelem.
Jarka Papežová je všestranná umělkyně, která vypráví své příběhy skrze vizuální tvorbu. Známé jsou především její obrazy šumavských luk a vlčích máků, za které získala certifikát od Asociace regionálních značek.
Valentin Horba, rodák z Radomyšle u Strakonic, je ve svých malbách celý život věrný svému rodnému Prácheňsku. Jihočeská chalupa a krajina jsou nejčastější motivy jeho děl.
Profesionální muzikant, spoluzakladatel uskupení Jazz Kvintet Plzeň a Plzeňský Big Band, dlouholetý ředitel divadla Alfa v Plzni, propagátor loutkového divadla i jazzové hudby a rovněž dřevořezbář, malíř a ilustrátor.
Jana Bayerová, malířka a konzervátorka žijící v Boskovicích, se věnuje zejména olejomalbě. Inspiruje se přírodními náměty, krajinou, nejčastěji však městským prostředím.
Výtvarník Tomáš Diblík z Vysokého Mýta pracuje různými technikami. Jeho krajinomalby jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách a galeriích.
Rádi malujete nebo fotografujete motivy z krajiny?
Oblíbili jste si práci v plenéru?
Tvoříte sochy pro veřejný prostor?
Zapojte se a přidejte svá díla na uměleckou mapu