Zátiší Kamily Hajduškové - mojepaleta.cz

Zátiší Kamily Hajduškové

Kamila Hajdušková pochází z Moravskoslezského kraje. Narodila se ve Frýdku-Místku, nyní žije v Metylovicích. Věnuje se realistické krajinářské malbě. Náměty pro své obrazy nachází nejčastěji na jižní Moravě.

Kamila Hajdušková

Kamila Hajdušková pochází z Moravskoslezského kraje.
Narodila se ve Frýdku-Místku, nyní žije v Metylovicích.
Malování je její celoživotní zálibou. Jak sama říká, po většinu času neměla prostor se této zálibě více věnovat. Před šesti lety ji inspirovala výstava místní rodačky paní Brodové, a tak začala navštěvovat její ateliér a učit se technice malby. "Ve svém atelieru učila malovat podobné lidi, jako jsem já. Hned jsem toho využila a přihlásila jsem se. Jsem tam dodnes."

Prohlédnout portfolio Kamily Hajduškové

Vernisáž výstavy - Kamila Hajdušková

na fotce Kamila Hajdušková vlevo

Realistická krajina Čech i Moravy

Poté, co zvládla základy, začala uvažovat, co dál, jakým směrem se ubírat, a rozhodla se pro krajinářskou malbu realistické fotografie. Aby si vylepšila techniku, přihlásila se na internetovou uměleckou školu Michaela Jamese Smitha, kde je také dodnes. Jak sama říká... "Pořád je co zlepšovat."

Kamila Hajdušková opakovaně vystavovala v Dobré a v Metylovicích. Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých tuzemských sbírkách, jeden je i ve sbírce zahraniční. Náměty pro své obrazy si většinou fotí sama.

Kamila Hajdušková

Která umělecká díla zde vznikala?