Online sbírky pro galerie - mojepaleta.cz

Online sbírky pro galerie

Pomůžeme Vám zpřístupnit Vaše sbírky veřejnosti. V online katalogu budou moci Vaši návštěvníci vyhledávat a prohlížet si to, co je jinak skryto ve Vašich depozitářích. Vzhled online sbírek Vám rádi přizpůsobíme na míru, třeba tak, abyste mohli katalog jednoduše přidat do Vašeho stávajícího webu.

Co Vám nabízíme:

 • online katalog s Vašimi sbírkami
 • administraci pro editaci Vašich sbírek
 • integraci katalogu do Vašeho webu
 • počáteční import Vašich uměleckých děl z Promusu (případně z jiného zdroje)
 • modul pro prezentaci výstav (reálných i virtuálních)

Katalog sbírek s vyhledávačem

Katalog uměleckých děl jsme navrhovali s velkým důrazem na technickou kvalitu a rychlost vyhledávání. Je plně přizpůsoben pro mobilní zařízení. Parametry vyhledávání i detail uměleckého díla Vám rádi přizpůsobíme na míru. Do katalogu předem nahrajeme celý Váš depozitář (z Registru výtvarného umění nebo případně odjinud), abychom Vám šetřili práci s editací obsahu. Katalog připravíme během několika dní přímo v designu Vašeho webu.

m filtr

Import děl do katalogu sbírek

Pokud používáte pro evidenci sbírek registr umění či jiný systém (Promus, Demus, ...), díla předem do katalogu naimportujeme, a pak zajistíme automatickou aktualizaci. Data můžeme nahrát i z více zdrojů. Vy pak budete informace už jen doplňovat a upravovat.

Jaké zdroje můžeme například využít:

 • Registr sbírek výtvarného umění
 • data z jiných systémů, ve kterých běžně pracujete
 • lokální databáze v xml, csv, xls
 • adresáře fotek uměleckých děl

Jde o velké množství informací, proto se na nás neváhejte obrátit, i kdybyste měli jen část informací uložených třeba u sebe na počítači v obyčejné excelovské tabulce. Vše, co můžeme zpracovat, velmi ušetří počáteční práci.

Jak to celé funguje?

Protože systém běží na našich serverech, u Vás není potřeba nic instalovat. Přístup do administrace Vám zřídíme téměř obratem. Jádro systému průběžně modernizujeme, snažíme se, aby technologie našeho systému stále odpovídaly nejvyšším standardům. Tedy obrovskou výhodou pro Vás je, že Vám systém nikdy "nezestárne". Upgrade na vyšší verze Vám poskytujeme automaticky. Vložený obsah je Váš. Tedy pokud byste kdykoli potřebovali, Vaše data vyexportujeme a předáme Vám je v předem domluveném formátu a formě.

Jak mohu obsah sbírek upravovat?

Administrace systému je dostupná přes klasický internetový prohlížeč. Počet administrátorů není nijak omezen, tedy do administrace mohou vstupovat bez omezení všichni Vaši zaměstnanci. Pro každého založíme samostatný přístup, aby bylo možné lépe zaznamenávat histrorii úprav.

Mohu umělecká díla zveřejňovat postupně?

Ano. Sami si určíte, kdy umělecké dílo do katalogu zveřejníte. Máte tak nad katalogem naprostou kontrolu. Pokud dílo ještě není dokončeno (třeba ještě nemáte doplněny popisky, nebo další fotografie díla), můžete jej ponechat v přípravě. Neveřejná díla vidíte pouze Vy v administraci.

Jak kvalitní fotografie uměleckých děl potřebuji?

Kvalita zveřejněných fotografií záleží na Vás. Pokud předem importujeme díla z registru umění, nahrané fotky bývají poměrně malé. Ve vyhledávači sice fotka splní účel, ale pro detail díla může být nedostatečná. Takže my doporučujeme používat fotky v co nejlepší kvalitě. Pokud máte díla nafocena v superzoomu, je možné katalog přizpůsobit i tak, aby si u Vás návštěvník mohl objednat reprodukci obrazu.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte nám.

Od katalogu sbírek k celému webu

Od katalogu sbírek je už jen krůček ke kompletnímu webu. Systém pro správu webových stránek galerie obsahuje...

 • online katalog sbírek
 • plný redakční systém
 • modul pro správu výstav (tisk výstavních štítků a dalších tiskovin)
 • marketingové nástroje pro další propagaci galerijních akcí (newsletter pro hromadný e-mailing)

Součástí webu je i modul pro tvorbu a prezentaci výstav. Snažíme se, aby systém obsahoval vše, co pro přípravu výstav potřebujete, protože jsou jedním z pilířů Vaší činnosti. Nabízí proto řadu funkcí, které Vám usnadní realizaci akcí přímo na místě. Ze systému si vytisknete hotové výstavní štítky se speciálními QR kódy, letáky k výstavě, či plakátky pro propagaci a výlep.

Web pro galerie

Přivítáme jakékoli nápady...

Máte v hlavě nějaký speciální umělecký projekt? Chtěli byste myšlenku probrat a třeba zkusit najít řešení, jak ho realizovat? Napište nám, společné výzvy jsou tím nejlepším hnacím motorem... Velmi často a moc rádi totiž programujeme na míru. Náš systém je flexibilní a je možné jej snadno rozšířit nebo upravit tak, aby vyhovoval Vašemu záměru.