Akvarely Blaženy Niemcové - mojepaleta.cz

Akvarely Blaženy Niemcové

Blažena Niemcová žije s manželem, dvěma syny a dcerkou v rodinném domě s výhledem na Beskydy. Malbě krajiny se věnuje už dvacet let, v poslední době zejména akvarelu. Inspiraci nachází zejména v milované krajině Moravskoslezských Beskyd.

Akvarely z milovaných Beskyd

"Jsem krajinář... Dvacet let jsem malovala hlavně akryl a olej, ale před dvěma lety jsem objevila krásu akvarelové malby, a ta mě naprosto uchvátila. Umí to, co žádná jiná technika. Krajiny jsou hlavně z blízkého okolí - Moravskoslezské Beskydy. Ale fascinuje mě i moře. Ráda maluji v plenéru anebo podle svých fotografií. Všechny malby mají reálnou předlohu. Na svých obrazech se snažím vyjádřit lásku a úctu ke Stvořiteli, který je tím nejlepším krajinářem."

Už druhým rokem vydává kalendář s autorskými malbami z beskydské krajiny.

Blažena Niemcová je členem IWS - International Watercolor Society - a v roce 2022 se účastnila mezinárodní konference akvarelu v Bologni. Vystavovala na několika společných a samostatných výstavách.

Blažena Niemcová

Blažený ateliér a dílna

Malířka ovšem nezůstává jen u obrazů. Jak o sobě sama říká, hlavu má plnou nápadů a stále zkouší něco nového... Podle vlastních autorských návrhů vytváří ve své beskydské dílně háčkované, šité a pletené hračky nejen pro děti. Její unikátní kolekce medvědů osloví i sběratele. Kromě toho se věnuje i košíkářství, které má v jejím kraji velkou tradici.

Prohlédnout portfolio Blaženy Niemcové

Třinec, pohled ze Sosny

Která umělecká díla zde vznikala?