Josef Kubát, krajinář z Vysočiny - mojepaleta.cz

Josef Kubát, krajinář z Vysočiny

Havlíčkobrodský malíř Josef Kubát se v současnosti věnuje zejména akvarelu. V jeho portfoliu najdete přírodní a městské scenérie, ale také portréty malované akrylem nebo křídovým pastelem.

Krajiny a portréty Josefa Kubáta

Své první umělecké krůčky komentuje Josef Kubát s humorem sobě vlastním. "Od mala jsem prý jevil známky ke grafickému projevu křídou po podlaze. Asi tak v 10 letech mně bylo dáno naštěvovat LŠU v Havlíčkově Brodě. V té době vedl výtvarný odbor Mistr Jan Jůzl. Byl to starší vlídný muž, ale já jsem neměl dostatečně otevřené a vnímavé srdce ani zrak."

Malování se začal intenzivně (a jak sám říká i více "systematicky") věnovat až mnohem později. Vzdělání doplňoval samostudiem a hledáním vhodné techniky.

Josef Kubát ateliér

"Nejvíce mi vyhovuje akvarel"

Bod zlomu nastal v době, kdy se rozhodl opustit původní profesi a věnovat malířské tvorbě naplno. "Bylo to v době, kdy nám do důchodu zbývalo pár let. Oznámení ve firmě, že končím a jdu do důchodu, bylo překvapením, které jsem ustál a firma rovněž. Od té doby se především věnuji malováním. Hledám styl a techniku, co by mi byla vlastní. Zdá se, že k mojí neklidné povaze blížence se hodí akvarel, a tak se mu nyní věnuji nejvíce."

V uměleckém portfoliu Josefa Kubáta najdete portréty a postavy malované akrylem nebo křídovým pastelem, a zejména přírodní a městské scenérie akvarelem.

Josef Kubát - Kostel sv. Petra v okovech ve Velence

Která umělecká díla zde vznikala?