Ateliér Jany Rozkové - mojepaleta.cz

Ateliér Jany Rozkové

"Žhnoucí barvy letních polí a vůně zrajícího obilí, to jsou jedinečné okamžiky malby v plenéru. Ztiším se a snažím se být vodní hladinou, zrcadlem, v němž se postupně z barev sestavuje a odráží svět kolem mne." krajina je jedním z mnoha témat, kterým se Jana Rozková věnuje. V jejím díle najdete i portréty a figurální malby, zátiší, ale i abstrakce, grafiky a kresby.

Vystavuje u nás i v zahraničí

Narodila se v roce 1974 v Kyjově na jižní Moravě, kde strávila své mládí. V letech 1988-1992 studovala malířství na Střední umělecko-průmyslové škole v Brně a v letech 1992-1998 obor Figurálního malířství na Fakultě výtvarných umění v Brně (prof. M. Štolfa, prof. R. Kutra a prof. J. Načeradský). Během studií se několikrát účastnila malířského plenéru v italské Toskáně, jejíž krajina ji velmi oslovila.

Po studiích se věnuje vlastní výtvarné tvorbě, tvorbě na zakázku a výstavní činnosti u nás i v zahraničí. V její tvorbě vedle polohy abstraktní najdeme figurální kompozice, městské motivy a s oblibou se také věnuje portrétům. Vede ji touha po přiblížení se skutečnosti, vyjádření objemu v prostoru, plnosti tvaru a barev. Důraz klade na způsob, jakým je obraz namalován. Nejbližší je jí technika olejomalby, ale nevyhýbá se ani akvarelu, pastelu, či různým kresebným technikám.

"Portréty, postavy, téma pro mě nejoblíbenější. Současně však nejtěžší. A každý hotový obraz je pro mě hnacím motorem k dalšímu, v naději, že tam se mi snad konečně podaří vyjádřit to, co je zde nedokonalé."

Jana Rozková

Maluje a učí nové talenty

Ve svém ateliéru ve Velkých Němčicích, kde žije od roku 1997, pořádá již více než 20 let celoroční kurzy malování pro mládež i dospělé, kde předává své malířské zkušenosti další generaci.

Je zakládající členkou výtvarného sdružení Alfons, které sdružuje výtvarníky Hustopečska, a také zakládající členkou malířské skupiny Experiment 2. Jako malířka je uvedena v knize "Slovník českých a slovenských výtvarných umělců" (Výtvarné centrum Chagal, Ostrava 2000).

Portfolio a web Jany Rozkové

Náměstí Svobody v Brně,100x120,

Výstavní činnost

Jana Rozková má za sebou desítky samostatných i kolektivních výstav v galeriích a muzeích nejen v Čechách, ale i v zahraničí. V posledních letech opakovaně vystavuje v Kyjově, Uherském Brodě, Břeclavi, Praze a dalších městech, samostatné zahraniční výstavy pak opakovaně ve švýcarském Luzernu. Kromě toho se účastní akcí a výstav po celé Evropě (v Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii a jinde).

Která umělecká díla zde vznikala?