Krajiny Svatopluka Drápala - mojepaleta.cz

Krajiny Svatopluka Drápala

Svatopluk Drápal, rodák z moravských Sobůlek, je členem Sdružení umělců Moravy a Slezska a Uměleckého sdružení Parnas. Z jeho krajin čiší klid, optimismus...

Svatopluk Drápal

Svatopluk Drápal se narodil ve slováckých Sobůlkách nedaleko Hodonína. Téměř padesát let žil a tvořil v Brně. V současnosti bydlí v Biskoupkách, v malé vesničce jihozápadně od Brna, nedaleko řeky Jihlavy uprostřed Jevišovské pahorkatiny. Krajiny jeho života, tedy rodné Slovácko a střední Pojihlaví, ho mocně inspirují. Velmi rád maluje hluboká údolí, skály a zurčící říčky a potůčky, které tak často nalézá v okolí současného bydliště. Ovšem na Slovácko nezapomíná, v loňském roce uspořádal v Kyjově výstavu svých obrazů s tematikou Kyjova a okolí.

Biskoupky panorama

S láskou ke krajině

Jeho díla jsou plná optimismu, čistých jasných barev, klidu... Jádrem jeho tvorby jsou olejomalby a akvarely nejen z české krajiny, ale i z různých míst po Evropě. V malbách najdeme i květiny, siluety stromů, výjimečně portréty. Kromě toho se věnuje i dalším technikám - perokresbě, nebo rytinám a grafickým deskám.

Svá díla vystavoval v Sobůlkách, v Oslavanech, v Brně, v Biskoupkách i na společných výstavách Svazu umělců Moravy a Slezska po celé Moravě. Pravidelně vystavuje na Jarních a Podzimních salonech Uměleckého sdružení Parnas, jehož je členem.

Krajiny Svatopluka Drápala

Která umělecká díla zde vznikala?