Obrazy Jany Bayerové - mojepaleta.cz

Obrazy Jany Bayerové

Jana Bayerová, malířka a konzervátorka žijící v Boskovicích, se věnuje zejména olejomalbě. Inspiruje se přírodními náměty, krajinou, nejčastěji však městským prostředím.

Jana Bayerová

Jana Bayerová absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, obor grafika. Později vystudovala Konzervátorsko restaurátorské studium při Moravském zemském muzeu v Brně. Pracuje jako výtvarnice a konzervátorka v Muzeu regionu Boskovicka. Vedle této své profese se ve volném čase věnuje zejména olejomalbě.

Inspiruje se přírodními náměty, krajinou, nejčastěji však městským prostředím. Na jejích obrazech najdeme uličky a zákoutí židovské čtvrti z rodných Boskovic, známá i méně navštěvovaná místa z různých historických měst. Velmi ráda maluje květiny, květinová zátiší i rostlinné ornamenty, objevující se v dějinách architektury. Mezi jejími náměty můžeme často najít také snové přírodní scenérie s mosty. Kromě olejomalby používá Jana Bayerová k zobrazování svých oblíbených motivů i techniku perokresby a akvarelu. Příležitostně se zabývá tvorbou interierových doplňků z korálků.

jana bayerova

Výstavy

Od roku 1993 pravidelně vystavuje v rodných Boskovicích - v Galerii Otakara Kubína, na Boskovickém zámku, v prostorách Muzea Boskovicka i jinde.
Svá díla pravidelně prezentuje na výstavách v Blansku (Zámek Blansko, Galerie Blansko), v Brně (Galerie D, Merhautova kavárna), v Olomouci (Galerie Anděl), v Prostějově (Národní dům, Galerie Kavárna), v Hradci Králové.
V roce 2008 vystavovala v Galerii ve Frasnes-lez-Anvaing v Belgii.

Která umělecká díla zde vznikala?