Imaginace a krajiny Jakuba Neumanna - mojepaleta.cz

Imaginace a krajiny Jakuba Neumanna

Ke krajině má Jakub Neumann velmi blízko, věnuje se totiž krajinářské architektuře. Ve výtvarné tvorbě se dotýká mnoha různých témat i technik. Kromě krajiny a architektury se věnuje i knižní ilustraci, komiksu, skicování a kresbě.

Cesty po krajině i do fantazie

Ke krajině má Jakub Neumann velmi blízko. Při studiu i ve svém povolání se totiž věnuje krajinářské architektuře. Kreslení a psaní se věnuje amatérsky již už od mládí:

"Malování, kreslení či focení pro mě byla a asi vždy i bude úžasně naplňující činnost, během které mohu zachovat vzpomínku na krásné chvíle či místo. Avšak nejúžasnější je, že tak mohou světlo světa spatřit i mé představy a sny, které se tak mohou stát realitou."

Jakub Neumann

Krása Ukrajiny v obrazech

Ve výtvarné tvorbě se Jakub Neumann dotýká mnoha různých témat i rozdílných technik. Kromě krajiny a architektury se věnuje i knižní ilustraci, komiksu, skicování a kresbě. Inspiraci hledá velmi často na svých cestách a poutích po Itálii, Španělsku a jiných zemích Evropy. V loňském roce spatřil světlo světa nový cyklus Krása Ukrajiny v obrazech. Výtěžek z prodeje obrazů věnoval autor na podporu Ukrajiny, konkrétně na konto Člověka v tísni na Ukrajině.

Prohlédnout portfolio Jakuba Neumanna

Krásy Ukrajiny

Která umělecká díla zde vznikala?