Výstava Svatobořice-Mistřín - mojepaleta.cz

Výstava Svatobořice-Mistřín

Kyjov radnice (2)
Vernisáž výstavy se koná 7. 6. 2023 v 18.00 hod. v přísálí kulturního domu.

Otevírací doba

PO-PÁ od 7:00 do 15:30 hodin a mimo tuto dobu v průběhu konání kulturních akcí

Vstup volný

Kde nás najdete?

OBECNÍ KULTURNÍ DŮM ve Svatobořicích-Mistříně, Hlavní 1080/111, Svatobořice-Mistřín
Kulturní dům Svatobořice-Mistřín Vás zve na výstavu tří malířů: Svatopluka Drápala, Františka Gazdy a Danuši Vítkové - Klímové.
Výstava potrvá od 7. června a potrvá do 2. července. Přijďte se zasnít ve světě fantazie nebo krásné přírody, od výtvarníků milujících život ve všech barvách, které nabízí.

Ukázka vystavených děl

Vystavující autoři

Svatopluk Drápal se narodil ve slováckých Sobůlkách nedaleko Hodonína. Téměř padesát let žil a tvořil v Brně. V současnosti bydlí v Biskoupkách, v malé vesničce jihozápadně od Brna, nedaleko řeky Jihlavy uprostřed Jevišovské pahorkatiny.

František Gazda alias GazBoh, rodák z Bohuslavic u Kyjova, své svobodné myšlenky a pocity, bez tužky, štětce a dalších malířských potřeb promítá do obrazové tvorby, kterou s využitím moderní digitální techniky považuje za více technickou, jak uměleckou záležitost. Mnohé obrazy jsou vytvořeny doposud nepoužitým „přetvořením skutečnosti v obrazy světa fantazie“, a jsou obtížně zařaditelné do současné tvorby. Neboť ani jedna kategorie z doposud známých, jim zcela neodpovídá. Hmotnou podobu obrazů spatříte díky moderní tiskařské technice. Jeho samostatné výstavy jsou pořádány pod názvem „Tajemství fantazie“.

Danuše Vítková - Klímová se ve svých obrazech zajímá někdy o to, co vidí a zná, jindy o to, co cítí. Přes počáteční perokresby se dostala k akvarelu, technice vyžadující rukopisnou pohotovost a jasnou výtvarnou představu, aby oslavovala vody, květenu, vinohrady i krajinu pod Pavlovskými vrchy, kam pravidelně z Brna dojíždí do svého tuskula - sídliště lovců a mamutů a Věstonické venuše - vinařské obce Dolní Věstonice. Její akvarely, to je poezie, kterou lze vnímat očima. Vyjadřuje se v termínech světla, pod jehož průsvitným obalem tušíme tvary naznačené jemnými modulacemi, jindy skutečnost zachycenou linií, kdy okamžik pohledu nabývá téměř metaforické hodnoty.

Vernisáž výstavy

Vernisáž výstavy se koná 7. 6. 2023 v 18.00 hod. v přísálí kulturního domu. V programu vystoupí Kateřina Martykánová, Kateřina Martykánová ml. a Adéla Řiháková. Délka programu ... 120 minut.

Plakát k výstavě ke stažení