Pohlazení duše - mojepaleta.cz

Pohlazení duše

email.seznam
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 17 hodin.

Otevírací doba

úterý od 8:00 do 13:00 a čtvrtek od 8:00 do 17:00

Vstup volný

Kde nás najdete?

KOTLANKA, Kotlanova 2163/7, 628 00 Brno

Přijďte se zasnít ve světě fantazie nebo krásné přírody, od výtvarníků milujících život ve všech barvách, které nabízí. Výstavu pořádá KC Líšeň a Československá obec legionářská Brno 2. Výstavu pořádá Kulturní centrum Líšeň a Československá obec legionářská Brno. Výstava potrvá do 6. prosince 2022.

Ukázka vystavených děl

Vystavující autoři

František Gazda alias GazBoh, rodák z Bohuslavic u Kyjova, své svobodné myšlenky a pocity, bez tužky, štětce a dalších malířských potřeb promítá do obrazové tvorby, kterou s využitím moderní digitální techniky považuje za více technickou, jak uměleckou záležitost. Mnohé obrazy jsou vytvořeny doposud nepoužitým „přetvořením skutečnosti v obrazy světa fantazie“, a jsou obtížně zařaditelné do současné tvorby. Neboť ani jedna kategorie z doposud známých, jim zcela neodpovídá. Hmotnou podobu obrazů spatříte díky moderní tiskařské technice. Jeho samostatné výstavy jsou pořádány pod názvem „Tajemství fantazie“.

Svatopluk Drápal se narodil ve slováckých Sobůlkách nedaleko Hodonína. Téměř padesát let žil a tvořil v Brně. V současnosti bydlí v Biskoupkách, v malé vesničce jihozápadně od Brna, nedaleko řeky Jihlavy uprostřed Jevišovské pahorkatiny.

Maruška Salátová, dříve Adamová, rodačka z Bruntálu, dnes žije a tvoří v Brně. Jejími nejoblíbenějšími technikami jsou olej, suchý pastel, a tuš. Vystavuje od roku 2001, zejména v Brně a okolí.

Vernisáž již proběhla

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 17 hodin na Kotlance (Kotlanova 7, Líšeň).

Úvodní slovo:
JUDR. JAN KUX, předseda ČSOL Brno 2

Básnické slovo:
IVKA INSPIRA

Plakát k výstavě ke stažení