Odhalení díla ALEA IACTA EST Radomíra Dvořáka - mojepaleta.cz

Odhalení díla ALEA IACTA EST Radomíra Dvořáka

autor 2020a (1)
Odhalení proběhne v sobotu 26. srpna 2023 ve 13:00 u vjezdu na lom firmy GRANIT LIPNICE (u silnice Lipnice nad Sázavou - Dolní Město, vedle sochy NOMEN OMEN).

Akce se koná

v sobotu 26. 8. 2023 od 13:00

Kde sochu najdete?

u vjezdu na lom firmy GRANIT LIPNICE
(u silnice Lipnice nad Sázavou - Dolní Město, vedle díla NOMEN OMEN)

"Pokud byste měli čas a náladu, dovoluji si Vás pozvat na odhalení mé další práce - ALEA IACTA EST - již tuto sobotu 26. srpna 2023 ve 13:00 před vchodem do lomu firmy GRANIT Lipnice. Od 11:00 do 13:00 proběhne tamtéž Den otevřených dveří ke 25. výročí založení této firmy. Vystoupí virtuos orchestru Národního divadla a harmonikář hospody U Fleků pan Miloš Wichterle."

ALEA IACTA EST (= KOSTKY JSOU VRŽENY)

lipnická žula, nehodivský mramor a božanovský pískovec, výška 450 cm, hmotnost 10 tun

V blízkosti instalace si můžete prohlédnout i další autorova díla... NOMEN OMEN v bezprostřední blízkosti, HLAVA XXII na křižovatce silnic směrem na Dolní Město, nebo skalní reliéfy Národního památníku odposlechu (BRETSCHNEIDEROVO UCHO, ÚSTA PRAVDY A ZLATÝ VOČI) skryté v lomech nedaleko Lipnice nad Sázavou.

Ukázka vystavených děl

Radomír Dvořák

MENTE - ET - MALLEO, tedy s rozumem a kladivem. Tak se dá charakterizovat dílo Radomíra Dvořáka, sochaře z Vysočiny.

Radomír Dvořák se věnuje především skulpturní tvorbě ze dřeva a kamene, okrajově pak pracuje i s dalšími materiály, jako je bronz, měď, beton, papír či textilie. Pro jeho dílo je typické permanentní hledání nových tvarů a následné experimentování s nimi. Nebrání se podnětům přicházejícím zvenčí, což činí jeho tvorbu různorodou a stále živou. Jeho díla jsou postavena na historických vzorech, reflektují však autorovy výtvarné názory a celkový přístup k životu. Jsou vstřícná a srozumitelná. Řada umělcových prací si proto našla cestu nejen za hranice regionu, ale i do zahraničí... Lenka Cardová.