Energií sršící Jiří Křiklava - mojepaleta.cz

Energií sršící Jiří Křiklava

U OBRAZŮ 2.5.2020 007
Jiří Křiklava se do Vysokého Mýta vrací po deseti letech, kdy se poprvé svými expresivními obrazy představil ve zvonici.

Otevírací doba

PO až PÁ 8.30 - 17.00 | SO a NE 10.00 - 17.00

Kde nás najdete?

Městská galerie Vysoké Mýto | nám. Přemysla Otakara II. 96, Vysoké Mýto

Má rád barvy, pohyb, bigbít… Ačkoliv příští rok oslaví Jiří Křiklava sedmdesátiny, do malířského důchodu se nechystá. Do Vysokého Mýta se malíř z Krouny vrací po deseti letech, kdy se poprvé svými expresivními obrazy představil ve zvonici.

Jiří Křiklava prožil své dětství v malířsky proslulých Kameničkách. Po studiích se věnoval návrhářství obuvi, za které získal řadu ocenění doma i v zahraničí. Posléze dráhu módního návrháře opustil, aby se v 90. letech začal profesionálně věnovat malířství a umělecké fotografii. Pracuje v exteriérech a ve svém ateliéru v Krouně.

Energii čerpá mezi mladými lidmi a hudebními skupinami na koncertech a festivalech.

V posledních letech se často poddával svým duševním explozím, které byly ovlivněny dramaty historie a hrozbou současnosti - světem plným neklidu a nejistot. Nejnovější obrazy jsou však prostoupeny nadějí, radostí i humorem.

Expresivní figurace obrazů vzniká z přetlaku pozitivních i negativních duševních pocitů. Ve své tvorbě dospěl ke zcela svobodnému a odvážnému vyjádření, které vylučuje komerční zatížení.

Pravidelně vystavuje doma i v zahraničí. Má za sebou více než sedmdesát samostatných výstav a nespočet výstav kolektivních.

Iveta Danko, kurátorka MG

Vernisáž výstavy

Vernisáž se konala v sobotu 6. dubna v 17 hodin v Městské galerii Vysoké Mýto. Atmosféru zpříjemnila kapela Bitter Mood.

Pozvánka na výstavu ke stažení