Odhalení desky J. Kalvody, díla Radomíra Dvořáka - mojepaleta.cz

Odhalení desky J. Kalvody, díla Radomíra Dvořáka

Radomír Dvořák   deska Josefa Kalvody
Slavnostní odhalení pamětní desky proběhne v sobotu 13. května 2023 na zámku v Malči.

Akce se koná

v sobotu 13. 5. 2023 od 12:00
(sraz účastníků v 11:50 před zámeckou bránou)

Kde pamětní desku najdete?

Zámek Maleč č.p. 1, 582 76

"Pokud byste měli čas a náladu, tak si Vás dovoluji pozvat na odhalení mé další práce - pamětní desky Josefa Kalvody - již tuto sobotu 13. května 2023 ve 12:00 v Malči. Sraz účastníků je v 11:50 před zámeckou bránou. Slavnostní odhalení proběhne v rámci konference, která se koná na zámku u příležitosti 100. výročí narození významného exulanta a vlastence profesora JOSEFA KALVODY."
Radomír Dvořák

Radomír Dvořák

MENTE - ET - MALLEO, tedy s rozumem a kladivem. Tak se dá charakterizovat dílo Radomíra Dvořáka, sochaře z Vysočiny.

Radomír Dvořák se věnuje především skulpturní tvorbě ze dřeva a kamene, okrajově pak pracuje i s dalšími materiály, jako je bronz, měď, beton, papír či textilie. Pro jeho dílo je typické permanentní hledání nových tvarů a následné experimentování s nimi. Nebrání se podnětům přicházejícím zvenčí, což činí jeho tvorbu různorodou a stále živou. Jeho díla jsou postavena na historických vzorech, reflektují však autorovy výtvarné názory a celkový přístup k životu. Jsou vstřícná a srozumitelná. Řada umělcových prací si proto našla cestu nejen za hranice regionu, ale i do zahraničí... Lenka Cardová.

Ukázka vystavených děl

Josef Kalvoda

Politik, politolog, historik a oddaný římský katolík. Politický vězeň z roku 1948, následně uprchlík, představitel protikomunistického exilu v USA, kde vystudoval a stal se analytikem mezinárodních vztahů, spolupracovníkem amerických politiků a vládních institucí. Je autorem řady knih o českých dějinách 20. století.

V letošním roce je navrhován na ocenění in memoriam prezidentem republiky.

Plakát ke konferenci a odhalení pamětní desky