Krajiny z Bystřice, Třince a okolí - mojepaleta.cz

Krajiny z Bystřice, Třince a okolí

Bystřice, evangelický kostel
Vernisáž výstavy v galerii Magistrátu města Třince proběhla 6. září 2023 v 15.30 hodin.

Otevírací doba

kdykoli během běžných úředních hodin magistrátu | vstup zdarma

Kde nás najdete?

Galerie Magistrátu města Třinec, Jablunkovská 160, Třinec

Výstava bude k vidění v galerii Magistrátu města Třinec až do konce ledna 2024.

Blažena Niemcová pochází z Bystřice nad Olší. Krajinomalbě se věnuje více než dvacet let. "Jsem víceméně samouk, ale pár let jsem studovala výtvarnou výchovu na Ostravské univerzitě. Dřív to byly hlavně olejomalby a akryl. Před třemi lety jsem se začala věnovat akvarelu, a to změnilo můj přístup k malbě, obrazů vzniká mnohem více než dřív, je to krásná a spontánní technika. Maluji náměty z blízkého okolí, všechny obrazy mají reálnou předlohu. Chodívám běhat nebo jezdím na koloběžce a u toho fotím a pozoruji, co namalovat, ve všech ročních obdobích, v různém počasí. V posledních dvou letech se potýkám s nepříjemnými zdravotními problémy, malování mi pomáhá nemyslet na bolest, je to jakýsi druh analgetik," říká o sobě výtvarnice.

Kromě malování se věnuje košíkářství, háčkuje, plete a šije originální autorské textilní hračky, vyrábí ručně šité a pohyblivé sběratelské medvídky teddybears.

Ukázka vystavených děl

Blažena Niemcová je členem IWS (International Watercolor Society), v roce 2022 a 2023 se účastnila společné mezinárodní výstavy akvarelistů v italské Bologni. Mimo to měla několik samostatných i společných výstav – v Třinci, Bystřici, Orlové, Čeladné, Frýdku-Místku. Letos vydává už třetí ročník nástěnného kalendáře s akvarelovými malbami.

Vernisáž výstavy

Vernisáž výstavy v galerii Magistrátu města Třince proběhla 6. září 2023 v 15.30 hodin.

Plakát k výstavě ke stažení

Kalendář krajin pro rok 2024

"Pokud chcete mými krajinami někoho potěšit, můžete si je zakoupit v podobě nástěnného kalendáře na 2024 s názvem Večery na Třinecku. V případě zájmu mi napište přes kontaktní formulář na mém webu."

kalendar 2024